poniedziałek - piątek 09:00 – 17:00, sobota 10:00 - 14:00

Czyszczenie laptopa

Czyszczenie laptopa

Każdy oczekuje od swojego laptopa cichej i szybkiej pracy. Chyba nikt nie lubi, gdy jego system zaczyna zwalniać i każda wykonana przez nas czynność trwa godzinami lub praca laptopa przypomina działanie odkurzacza. Przedstawiamy jak wygląda czyszczenie laptopa.

Najczęstsze objawy przegrzewania:

  • nagrzewanie się obudowy
  • głośna i bardziej intensywna praca układu chłodzenia
  • zawieszanie się sprzętu, a także restarty i wyłączanie
  • wolniejsze działanie sprzętu, opóźnienie reakcji na wydane polecenia

Najczęstszymi przyczynami przegrzewania są:

  • zakurzony układ chłodzenia, który nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza: kurz, który zatyka żeberka radiatora uniemożliwia przepływ powietrza na zewnątrz komputera i całe ciepłe powietrze zostaje wewnątrz sprzętu, co prowadzi do przegrzania.
  • praca na złej powierzchni : zatkane otwory wentylacyjne: często zdarza się, że ludzie trzymają laptop na nieodpowiedniej powierzchni, takiej jak pościel czy koc, jednocześnie uniemożliwiając pobranie i wylot ciepłego powietrza. Laptop zawsze powinien stać na twardym podłożu lub na podkładce chłodzącej.
  • zużyta pasta termoprzewodząca: pasta termoprzewodząca jest związkiem chemicznym, który odpowiada za lepsze odprowadzenie ciepła np. z procesora i karty graficznej. Pastę stosujemy między komponenty laptopa i radiator. Pasta termoprzewodząca z czasem wysycha, przez co traci swoje właściwości.

Konserwacja laptopa jest bardzo ważna, jeśli zależy nam na jego długiej i bezawaryjnej pracy.

Nie polecamy czyścić laptopa sprężonym powietrzem, ponieważ tylko wdmuchamy kurz do środka. Kurz wdmuchany do wnętrza wentylatora może go zablokować na stałe, więc możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc.

W przypadku przegrzewanie się laptopa należy wyczyścić układ chłodzenia oraz zmienić pastę termoprzewodzącą na nową, najlepiej markową o dobrej wydajności. Brzmi banalnie prawda? Często okazuje się jednak, że aby dostać się do układu chłodzenia musimy rozkręcić cały laptop. Następnie należy ostrożnie wyczyścić starą pastę odpowiednim preparatem, aby nie zeskrobać żywcem starej pasty i nie uszkodzić podzespołów.

pasta termoprzewodząca
pasta termoprzewodząca
alkohol izopropylowy
alkohol izopropylowy

W celu poprawy chłodzenia możemy użyć podkładek chłodzących pod laptop, pamiętajmy jednak, że jest to tylko wspomaganie chłodzenia i nie rozwiązuje problemu przegrzewania się laptopa.

Regularne czyszczenie laptopa gwarantuje jego szybszą pracę oraz w teorii dłuższą żywotność.

czyszczenie laptopa
czyszczenie laptopa

Serwis laptopów Clear PC:

Zapraszamy na profesjonalne czyszczenie laptopa z wymianą pasty termoprzewodzącej!

Przywrócimy Twój laptop do życia!

O Clear PC

Serwis komputerowy Clear PC powstał aby pomóc Państwu w rozwiązaniu wszelkich problemów ze sprzętem komputerowym. Specjalizujemy się w naprawach wszystkich rodzajów laptopów i komputerów stacjonarnych.

Nasz serwis komputerowy jest wyposażony w najnowszy sprzęt do szybkiego diagnozowania i naprawy wszelkich usterek.

Clear PC

ul. Młynowa 38 lok. U15
Białystok, 15-404

DANE KONTAKTOWE
e-mail: biuro@clearpc.pl
tel.: 668 382 351

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - piątek: 9-17
sobota: 10-14