Konwersja PDF na Word – przedstawiamy polecane rozwiązania na edycję plików.

Większość z nas zapewne wie, że darmowe programy do obsługi plików PDF, które mamy zainstalowane na naszych komputerach, posiadają jedynie opcję otwierania ww. plików bez możliwości ich edycji. Najbardziej popularny program, którego używa najwięcej osób, czyli Adobe Reader, zapewnia możliwość edycji, ale dopiero w wersji płatnej. W tym artykule skupimy się na alternatywnych darmowych programach. 

Polecane rozwiązania

Ze swojej strony polecam zapoznać się z tą stroną internetową – strona dostępna jest tylko w języku angielskim, jednak myślę, że dla większości użytkowników większość opcji powinna być zrozumiała.

konwersja PDF na Word

 

 

Strona pozwala poza głównym omawianym tematem na m.in:

  • edycję PDF do pliku graficznego .jpg
  • podzielenie pliku na kilka części
  • wyeksportowanie arkusza kalkulacyjnego do pliku PDF

Konwersja PDF na Word. Najlepszy program lokalny?

Szczerze mówiąc trudno znaleźć program idealny – pozbawiony wad, np. znaków wodnych lub ilości plików możliwych do edycji.

Jeśli ktoś potrzebuje takiego programu na co dzień do dużej ilości dokumentów, warto mimo wszystko zastanowić się nad płatną wersją np. wspomnianego wyżej Acrobat Reader.

Natomiast jeśli ktoś potrzebujecie sporadycznie edytować plik PDF, polecam rozwiązanie od Microsoftu – PDF to Word Converter – FirePDF – dostępny w sklepie Microsoft.