Smog w Polsce – aplikacje

Smog to jeden z głośniejszych tematów ostatnich tygodni. O stanie powietrza w Polsce możemy znaleźć wiele negatywnych informacji. Już dziś sam sprawdź jakość powietrza w swojej okolicy dzięki przydatnym i bezpłatnym aplikacjom.

1. Zanieczyszczenie powietrza

Czy to jest odpowiedni moment na spacer z dzieckiem lub osoba starszą? Czy warto aktualnie wietrzyć mieszkanie? To pytania zadaje sobie coraz więcej mieszkańców Polski. Smog jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Powoduje zmęczenie, podrażnienie krtani, nowotwory i wiele więcej. Dzięki tej aplikacji dowiesz się, jakie jest obecnie zanieczyszczenie powietrza w Twojej okolicy. Aplikacja pozwala nam sprawdzić stopień zanieczyszczenia dzięki wykresom w odniesieniu do norm:

  • pyłami PM10,
  • pyłami PM2,5,
  • dwutlenkiem siarki (SO2),
  • dwutlenkiem azotu (NO2),
  • ozonem (O3),
  • tlenkiem węgla (CO),
  • benzenem (C6H6),

W naszym województwie sprawdzimy pomiary ze stacji pomiarowych w miastach takich jak: Białystok, Borsukowizna, Łomża, Suwałki. Pełna lista miast Polski oraz możliwość pobrania pod adresem:
POBIERZ APLIKACJĘ
Aplikacja dostępna na system Android.

2. Kanarek

Aplikacja polskiego autora. Dane pochodzą z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – monitoring prowadzony jest w około 150 stacjach pomiarowych. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna – szybko sprawdzimy zanieczyszczenie powietrza w naszej okolicy.

kanarek wygląd

kanarek menu

Program pozwala na ustawienie powiadomień, kiedy w naszej okolicy stężenie pyłów osiągnie niebezpieczny pułap. Bardzo przydatna funkcja w przypadku alergików, bądź osób mających problemy z drogami oddechowymi. Aplikacja zawiera opis wszystkich związków chemicznych oraz stacji pomiarowych. Autor zapewnia o aktualizowaniu swojej aplikacji. Dostępna na platformę android.
Pełna lista miast Polski oraz możliwość pobrania pod adresem: POBIERZ APLIKACJĘ

3. Jakość powietrza w Polsce

inspekcja ochrony środowiska

Ostatnią polecaną przez nas aplikacją Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jest „Jakość powietrza w Polsce” . Podobnie jak w 2 pozostałych programach, mamy tu dostęp do mapy ze stacjami pomiarowymi, stanie powietrza w naszej okolicy oraz objaśnieniem trudnych zagadnień. Przy włączonym internecie i lokalizacji aplikacja automatycznie informuje nas o aktualnych pomiarach i wysyła powiadomienia w przypadku zagrożenia. Program możemy pobrać na wszystkie 3 platformy: Android, Windows Phone, Apple Ios. POBIERZ APLIKACJĘ

Serwis Komputerowy Białystok
Clear PC