Lenovo nie ładuje baterii do końca

Ostatnio często spotykamy się z pytaniami klientów odnośnie ładowania baterii w laptopach Lenovo. Dlaczego bateria nie ładuje się do pełna? Czy jest uszkodzona i klasyfikuje się do wymiany? W większości wypadków nie! Przedstawiamy rozwiązanie problemu gdy laptop Lenovo nie ładuje baterii do końca.

Problemem jest to, że ładowanie naszej baterii zatrzymuje się na 50-60%. Pisaliśmy już o problemach z płytami głównymi Lenovo, natomiast teraz przyjrzymy się oprogramowaniu od tej firmy.

Pewnie nie jednokrotnie widzieliście komunikat „podłączony, nie ładuje” po najechaniu na wskaźnik baterii w systemie Windows. Problem ten pojawia się właśnie po naładowaniu baterii do magicznej wartości 50-60%.

Już podpowiadamy jak rozwiązać ten problem 😉

Jeżeli mamy system operacyjny zainstalowany z partycji Recovery na pewno mamy również zainstalowane oprogramowanie Lenovo m.in.: „Lenovo Energy Management”

Lenovo nie ładuje baterii do końca
oprogramowanie Energy Management

Rozwiązaniem problemu jest po prostu zaznaczenie opcji jak na zdjęciu poniżej 😉 Lenovo domyślnie ma tą opcję wyłączoną po to aby bateria posłużyła nam jak najdłużej, jednak wielu osobom naładowanie baterii do maksymalnie 60% nie wystarcza na długo.

Lenovo Energy Managment - ustawienia ładowania baterii
po zaznaczeniu tej opcji baterią będzie ładować się normalnie

Na sam koniec warto zaznaczyć, że istnieją różne wersje tego oprogramowania i posiadają inna szatę graficzną, jednak w każdej wersji zmiana tego parametru zagwarantuje nam normalne ładowanie baterii do 100%.