Automatyczna instalacja programów windows

Zapewne wielu z Was nie lubi tracić ogromnej ilości czasu na instalację wszystkich programów po ponownej instalacji systemu operacyjnego Windows. Proces sprowadzał się do żonglerki płytami z naszymi ulubionymi programami lub do przeszukania wielu stron www w celu ich pobrania. Czy nie było by pięknie, gdyby można było wejść na jedną stronę i z listy programów zaznaczyć wszystkie nas interesujące i pobrać je jednym kliknięciem? Okazuje się, że istnieje takie rozwiązanie! Na dodatek program sam wybierze najnowsze wersję danych programów, dodatkowo sam sprawdzi wersję językową naszego systemu operacyjnego i to, czy jest x64 czy x86 bitowy.

Wystarczy wejść na stronę www.ninite.com i wybrać interesujące nas programy, a następnie pobrać paczkę.

strona ninite

Programy mamy podzielone na kategorie, m.in.: przeglądarki internetowe, komunikatory, antywirusy itd. Po wybraniu programów klikamy:

ninite pobierz

Po uruchomieniu instalki czekamy kilka do kilkunastu minut w zależności od naszego łącza internetowego:

ninite download

Niestety aplikacja ma też swoje wady:
– dostępna wyłącznie w języku angielskim,
– brak popularnych programów: allplayer, antywirus 360 total security itp.,
– instalacja zawsze w folderze: c:\program files.

Pomimo kilku wad, uważamy że strona ninite.com jest naprawdę godna polecenia, gdy chcemy zaoszczędzić sporo czasu na instalacji programów. Nie jest też wymagana wiedza informatyczna, ponieważ wszystkie programy instalują się automatycznie bez żadnych zbędnych dodatków typu toolbar. Na koniec jedna ciekawa wskazówka – po zachowaniu instalatora i uruchomieniu go po pewnym czasie, program zaktualizuje nam zainstalowane programy.

Zachęcamy do przetestowania.

Serwis Komputerowy Białystok
Clear PC