Usuwanie wirusów

Usuwanie wirusów

Często, pomimo zainstalowanego antywirusa, zdarza się, że komputer zaczyna się dziwnie zachowywać, co prawdopodobnie świadczy o obecności szkodliwego oprogramowania. Możemy wyróżnić różne typy zagrożeń:

Wirus komputerowy: Jest programem komputerowym, który posiada zdolność klonowania się bez zgody użytkownika. Wirusy mogą wyrządzić wiele szkód w naszych systemach np. kasowanie ważnych danych, kradzież haseł, utrudnianie pracy na komputerze.

Robaki: Bardzo spowalniają system operacyjny Windows – zajmują bardzo dużo pamięci operacyjnej komputera i obciążają łącze internetowe. Bardzo szybko się rozprzestrzeniają (same się powielają), najczęściej występują w formie linków lub załączników w mailach.

Keylogger: Program szpiegujący, który potajemnie zapamiętuje wpisane przez nas ciągi znaków, dzięki czemu hakerzy mogą uzyskać np. nasze loginy i hasła. Najczęściej występuje w załącznikach maili lub jako dodatek do innych plików.

Malware: Jest ogólnym określeniem dla złośliwego oprogramowania, które zawiera wirusy i oprogramowanie szpiegowskie. Wykorzystuje się go do rozprzestrzeniania wirusów, kradzieży ważnych danych i wysyłania spamu.

Spyware: Jest rodzajem zagrożenia bardzo trudnym do wykrycia, które gromadzi informacje o naszej aktywności na komputerze np. historię przeglądarek internetowych lub wgląd do ważnych danych. Najgorsze jest to, że dane te mogą zostać udostępnione osobom trzecim bez naszej zgody i wiedzy.

Adware: Złośliwe oprogramowanie, które po instalacji w naszym systemie zaczyna wyświetlać wyskakujące reklamy. Częstym objawem są reklamy wyskakujące przy otwieraniu nowych zakładek w przeglądarce, a także zmieniona strona startowa przeglądarki. Większość Adware jest bezpieczna, lecz bardzo uciążliwa.

Rootkit: W skrócie jest to program, który umożliwia hakerom dostęp do komputera z prawami administratora bez naszej wiedzy, umożliwiając zdalny dostęp.

Koń trojański: Popularnie nazywany „trojanem”. Podobnie jak podczas wojny trojańskiej wielki koń, który nie budził podejrzeń tak samo wirus (plik), który pozornie wydaje się użyteczny, w rzeczywistości powoduje utratę danych lub uszkodzenie komputera.

Jeśli Twój komputer ma którąś z niżej podanych usterek, prawdopodobnie system został zainfekowany:
– wyskakują dziwne okna i komunikaty
– komputer działa bardzo wolno
– komputer żyje swoim życiem np. sam wysyła maile
– mysz i klawiatura nie działa prawidłowo
– dezaktywacja systemu antywirusowego
– zniknięcie danych
– brak połączenia z internetem

usuwanie wirusów

Jeśli mają Państwo problem z komputerem, zapraszamy na profesjonalne usuwanie wirusów w naszym serwisie.

oferta / usuwanie wirusów

O Clear PC

Serwis komputerowy Clear PC powstał aby pomóc Państwu w rozwiązaniu wszelkich problemów ze sprzętem komputerowym. Specjalizujemy się w naprawach wszystkich rodzajów laptopów i komputerów stacjonarnych.

Nasz serwis komputerowy jest wyposażony w najnowszy sprzęt do szybkiego diagnozowania i naprawy wszelkich usterek.

Najnowsze wpisy
Clear PC

ul. Młynowa 38 lok. U15
Białystok, 15-404

DANE KONTAKTOWE
e-mail: biuro@clearpc.pl
tel.: 668 382 351

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - piątek: 9-17
sobota: 10-14