poniedziałek - piątek 09:00 – 17:00, sobota 10:00 - 14:00

Instalacja sterowników

Instalacja sterowników

Po wymianie dysku na nowy lub po prostu po sformatowaniu i instalacji systemu na nowo Konieczna jest instalacja wszystkich sterowników.
Instalacja sterowników w każdym sprzęcie (komputer PC i laptop) jest wymagana do jego poprawnej pracy. W większości przypadków proces ten wygląda podobnie, lecz ważne jest to aby instalować sterowniki w odpowiedniej kolejności. W większości urządzeń proces instalacji zaczynamy od sterownika Chipsetu płyty głównej, lecz nie zawsze taki sterownik jest dostępny.

Najważniejsze aby w pierwszej kolejności zainstalować:

  • Chipset
  • Sterownik karty graficznej np. Intel / NVidia GeForce / AMD Radeon

Od czego zacząć?

Musimy posiadać dokładny model laptopa lub płyty głównej w przypadku komputerów stacjonarnych. Następnie udać się na stronę producenta sprzętu i wybrać zakładkę ze sterownikami oraz wskazać wersję naszego systemu operacyjnego Windows.

Prześledźmy ten proces na przykładzie laptopa HP 250 G4 z systemem Windows 10.

sterowniki do laptopa
sterowniki do laptopa

Następnie zostaniemy przeniesieni do listy dostępnych sterowników:

lista sterowników

Następnym krokiem jest pobranie sterowników na dysk i instalacja w odpowiedniej kolejności. W większości przypadków wystarczy uruchomić plik .exe i postępować według instrukcji na ekranie.
Zazwyczaj po instalacji sterowników wszystko powinno działać jak należy. Czasami niestety może jednak zdarzyć się tak, że nie znajdziemy sterowników pod nasz system operacyjny np. gdy na starszym laptopie zainstalujemy system Windows 10.

W razie problemów ze sterownikami zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

O Clear PC

Serwis komputerowy Clear PC powstał aby pomóc Państwu w rozwiązaniu wszelkich problemów ze sprzętem komputerowym. Specjalizujemy się w naprawach wszystkich rodzajów laptopów i komputerów stacjonarnych.

Nasz serwis komputerowy jest wyposażony w najnowszy sprzęt do szybkiego diagnozowania i naprawy wszelkich usterek.

Clear PC

ul. Młynowa 38 lok. U15
Białystok, 15-404

DANE KONTAKTOWE
e-mail: biuro@clearpc.pl
tel.: 668 382 351

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - piątek: 9-17
sobota: 10-14