Dysk SSD – prawda czy fałsz?

Oczywiste jest, że dysk SSD da nam niesamowity wzrost prędkości działania komputera w porównaniu ze zwykłym dyskiem HDD. Jednak o dyskach SSD można znaleźć różne opinie.

Wiele osób twierdzi, że dyski SSD po pewnym czasie tracą swoją „szybkość”. Jest to zdecydowanie wprowadzanie w BŁĄD ! Dyski SSD są najlepszą opcją przyśpieszenia komputera / laptopa za niewielkie pieniądze. Nawet gdy laptop posiada płytę główną pracującą w trybie SATA 2.0 i nie jest w stanie wykorzystać interfejsu SATA 3.0 nowego dysku, wzrost prędkości i tak będzie znacznie odczuwalny. W przypadku płyt obsługujących interfejs SATA 3.0, dyski SSD są szybsze od dysków HDD nawet dziesięciokrotnie!

Budowa nowych dysków jest pozbawiona elementów mechanicznych (bezgłośne i energooszczędne), przez co kontroler może od razu użyć komórki pamięci, natomiast dysk HDD musi ustawić w odpowiedniej pozycji głowicę czytająco – zapisującą z tarczami magnetycznymi. Są również odporne na wibracje i uderzenia ! W testach odczytu danych najszybsze dyski SSD osiągnęły wynik 175 000, a dyski HDD tylko kilkaset.

Obecnie Dyski SSD przestały być luksusem i są dostępne dla wszystkich. Ich ceny oscylują w granicach 100zł za 120GB wersję.

SZYBKIE, OSZCZĘDNE i CICHE!

BLOG / Dysk SSD

Serwis Komputerowy Białystok
Clear PC